Het is zomer en dus zijn er insecten. Sommige zijn onschadelijk, maar dat kan je niet zeggen van de wesp...
Het beste advies is voorzichtig zijn in gevoelige gebieden. Een wesp verbergt zich vaak struiken of in bladeren. Het is een zeer agressieve insect. Als hij door mensen wordt verstoord, kan hij herhaaldelijk steken. Dus niet met blote voeten in het gras, anders loop je risico op een onaangename verrassing.
De wesp houdt van suiker en vlees. Wanneer we in het heetst van de zomer onze maaltijden op terrassen gebruiken en verwoed aan het barbecuen zijn, maken de insecten van de gelegenheid gebruik in een glas wijn of op zoete vruchten te landen. Op die momenten is het risico het grootst omdat de wesp kan worden ingeslikt. Neem dan onmiddellijk contact op met de hulpdiensten!
Hieronder wat tips, waarvan sommige van grootmoeder...
Word je gebeten en is de pijn ondraaglijk? Dit zijn enkele tips voor een snelle pijnverlichting.
Is na enkele dagen de beet vergroot, geïnfecteerd geraakt of gezwollen dan moet je naar de dokter, die corticosteroïden kan voorschrijven kan of antihistaminica om de wond te helen.
In geval van een allergie, meerdere steken of vervelende reacties zoals zwelling in de keel, is het essentieel zo snel mogelijk de noodhulp in te schakelen (brandweer: 18, Samu: 15 of medische noodgevallen: 112).
Je weet pas of je allergisch bent nadat je wordt gebeten en een allergie kan zich ook ontwikkelen na een wespensteek. Als de ledemaat in enkele minuten verdubbelt in grootte, heeft het slachtoffer een angio-oedeem ("œdème de Quincke") en moet hij naar de eerste hulp. Hetzelfde in geval van ademhalingsproblemen!
wesp | guêpe (spreek uit als "gep" met een zachte g) |
Aziatische hoornaar | frelon (asiatique) of frelon à pattes jaunes (met gele poten) |
steek | piqûre |
steken | piquer |
gif | venin let op: poisson betekent vis |
de pijn is ondraaglijk | la douleur est intenable |
een zwelling in de keel | un gonflement au niveau de la gorge |
Het verwijderen van een wespennest ("nid de guêpes") is een karweitje dat je maar beter aan een ervaren persoon kunt overlaten. Wespen die gestoord worden, kunnen zeer agressief reageren!
Het is tijd voor 100% natuurlijke afweermiddelen voor deze insecten ...
De (met name door imkers gevreesde) Aziatische hoornaar rukt op naar het noorden.
Huidige bezoekers: 47
Enkele subrubrieken met nieuwsberichten.
Elektriciteit, olie, gas, kolen, zonne-energie, maar ook water.
Wat wetenswaardigheden over de Franse taal
Alles over het bouwen en verbouwen van jouw huis in Frankrijk en hulp met de benamingen.
Elektriciteit, olie, gas, kolen, zonne-energie, maar ook water.
Naar de dokter, de specialist, het ziekenhuis. Hoe werkt de zorgverzekering en hoe kom ik aan een nieuwe bril?
Waar wijkt een Franse verzekering af van de Nederlandse...