Sinds de presidentsverkiezingen werkt de Fédération des usagers de la bicyclette (FUB), met haar netwerk van meer dan 320 verenigingen en filialen, aan het een voor fietsers aantrekkelijk en veilig Frankrijk. Het neemt actief deel aan het politieke debat, met een aantal voorstellen uit de "Parlons Vélo" campagne.
Met de "Parlons Vélo"-campagne heeft FUB gezorgd voor de goedkeuring van een nationaal fietsplan en zet ze zich in voor een ambitieuze vertaling van deze engagementen in de loi d’orientation des mobilités, de wet die de mobiliteit begeleidt.
Voorstellen hebben vooral betrekking op mobiliteitskwesties, maar ook op de volksgezondheid en de verkeersveiligheid. Naast ideeën doen FUB zoveel mogelijk concrete en operationele voorstellen voor de uitvoering van elk van de maatregelen.
Ook houdt FUB een barometer bij van fietsvriendelijke Franse gemeentes.
Fédération des usagers de la bicyclette
Meer informatie vind je op de website van de fietsbond.
De website van FUB
Op internet: Het "Plan Vélo" (pdf)
Moet je in Frankrijk als fietser een helm en een veiligheidsvest dragen?
Huidige bezoekers: 82
In de vakantieperiode zie je de meeste fietsers op de Franse wegen, maar het is ook de periode met de meeste verkeersdoden!
Elektriciteit, olie, gas, kolen, zonne-energie, maar ook water.
Genieten, maar je ook aan de regels houden...
Artikelen die betrekking hebben op het zoeken, vinden, kopen en bewonen van een huis in Frankrijk.
Verschillende soorten dienstverlening.
Met welke Franse belastingen heb je te maken en met welke in je vaderland.
Wat wetenswaardigheden over de Franse taal
Verschillende soorten dienstverlening.